Qeydiyyat

YERLİTƏDBİRLƏR

12. Uluslararası Sağlık ve Hastane Yönetimi Kongresi

12. Uluslararası Sağlık ve Hastane Yönetimi Kongresi
17 Noyabr

2021

Konfrans haqqında

Değerli Meslektaşlarımız,

Bu sene 12’ncisi düzenlenecek olan 12. Uluslararası Sağlık ve Hastane Yönetimi Kongresi;

“Yeni Normalde Sağlık Kuruluşlarında Tıbbi, İdari, Teknik ve Finansal Süreçlerde Yönetim, Hasta ve Çalışanlar Arası İletişim” ana temasıyla Antalya’ da yapılacak…

17-20 Kasım 2021 tarihlerinde Antalya’da düzenleyeceğimiz 12. Uluslararası Sağlık ve Hastane Yönetimi Kongresi Yeni Normalde Sağlık Kuruluşlarında Tıbbi, İdari, Teknik ve Finansal Süreçlerde Yönetim, Hasta ve Çalışanlar Arası İletişimana temasıyla, Prof. Dr. Seval AKGÜN’ün ve Prof. Dr. Allen C. MEADORSınKongre Başkanlıklarında, Prof. Dr. Haydar SUR’un  Bilim Kurulu Başkanlığı’nda, Sağlık Akademisyenleri Derneği(SAD) ve  University of North Carolina-Pembroke işbirliği ile gerçekleştirilecektir.

Covid-19 salgını sebebiyle dünya genelinde temelleri derinden sarsılan sistemlerin başında, hastaneler  ve diğer sağlık hizmeti sunucuları gelmektedir. Covid-19 kriziyle mücadelede ilk saflarda yer alan bu sistemler; mali baskılar, finansman güçlükleri, uygulama müdahaleleri ve tele-sağlık uygulamalarının yaygınlaşması gibi sorunlarla da mücadele etmektedir. Bu bağlamda 17-20 Aralık 2021 tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek olan kısa adı “HSYK-Antalya” olan Sağlık ve Hastane Yönetimi Kongresi’nde, "Yeni normalde sağlık kuruluşlarında finans, acil durum yönetimi ve alternatif çözüm önerileri” ele alınacak; güncel gelişmeler sunulan bildiri ve makalelerle uluslararası düzlemde tartışılacaktır.

Bu yıl 12’ncisini gerçekleştireceğimiz Uluslararası Sağlık ve Hastane Yönetimi Kongremizin amacı; geniş bir spektrumda akademisyenleri, politika yapıcıları ve uygulayıcıları, sınırları iyi belirlenmiş konu başlıkları etrafında bir araya getirmek, katılımcıları faydalı tartışmalarla buluşturmak ve ortak bir anlayış geliştirmektir. Kongremizin edindiği misyonlardan bir diğeri ise; multidisipliner bir alan olan sağlık yönetiminde yer alan akademisyenler ve profesyonellerin, kendi disiplinlerindeki bireylerle tanışmasına ve etkileşimde bulunmasına olanak sağlayacak bir ortam oluşturmaktır.

Herkesin katılım sağlayabileceği uluslararası kongremiz 4 gün sürecek olup, kongre çalışmalarında en iyi sözlü sunum değerlendirmesi yapılacaktır. En iyi sözlü sunumlar arasında dereceye giren çalışmalar, hakem heyetli bilimsel dergide yayınlanacaktır.

Yurtiçinden ve yurtdışından hem fiziki hem online olarak katılım sağlayacak olan konuşmacılarımızın ve alanında uzman sağlık profesyonellerinin yer alacağı kongrelerimizde; AKADEMİK SERTİFİKALI KURSLAR, AKADEMİK PROGRAMLAR, ETKİNLİKLER ve SOSYAL PROGRAMLAR da yer alacaktır. Özellikle sağlık alanında faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşlarımızı, sağlık çalışanlarımızı, sağlık yöneticilerimizi, birim sorumlularımızı ve ilgililerimizi kongremize davet ediyoruz.

Detay ve Kayıt için :  www.hsyk-antalya.org

 

Aktual Tədbirlər